Top Secrets To Win Every Job Interview

Sekrety Jak wygrać każdą rozmowę o pracę

Pewność siebie

Najlepsza rada, jaką możemy dać to być pewnym siebie i pamiętać, że zrobiłeś to daleko z jakiegoś powodu. Trzymaj głowę wysoko, nie potykaj się i pamiętaj, "masz to". Wywiady są jednym z niewielu momentów w życiu, gdzie narcyzm jest akceptowany, a może nawet ogarnięty.

Pamiętaj, że istnieje cienka linia między pewnością siebie i arogancji, ale podczas procesu wywiadu, chcesz piękną równowagę obu. Side note - jeśli jesteś naturalnie arogancki, to zignoruj moje poprzednie oświadczenie: Dla ciebie mówię, uśmiechnij się i usiądź - nie jesteś tym wszystkim!

Odrób swoją pracę domową

Prawdopodobnie zostaną Ci zadane trudne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Przygotowanie listy prawdopodobnych pytań z wyprzedzeniem pomoże Ci łatwo przejść od pytania do pytania. Poświęć czas na zbadanie firmy. Zajrzyj na jej stronę, aby zrozumieć jej misję, ofertę produktów i zespół zarządzający.

Kilka godzin spędzonych na poszukiwaniach przed rozmową kwalifikacyjną może zrobić duże wrażenie na menedżerze zatrudniającym. Przeczytaj raport roczny firmy (często umieszczany na stronie internetowej), przejrzyj profile pracowników na LinkedIn i wyszukaj firmę w Google News, aby sprawdzić, czy ostatnio wspominano o niej w mediach. Im więcej wiesz o firmie, tym lepiej będziesz wiedział, jak do niej pasować.

Pierwsze wrażenie

Kiedy spotykamy kogoś po raz pierwszy, od razu wyrabiamy sobie zdanie na temat różnych aspektów jego osobowości. Przygotuj się i zaplanuj pierwsze wrażenie na długo przed wejściem do firmy. Kontynuuj to doskonałe wrażenie w kolejnych dniach, a ta praca może być Twoja.

Dlatego:

  • Nigdy nie przychodź spóźniony.
  • Używaj pozytywnej mowy ciała i od razu włącz swój urok.
  • Wyłącz telefon komórkowy zanim wejdziesz do pokoju.
  • Wyglądaj fantastycznie; ubierz się ostro i upewnij się, że wyglądasz najlepiej.
  • Rozpocznij rozmowę kwalifikacyjną od uścisku dłoni; podaj miły, zdecydowany uścisk, a następnie wykonaj kilka ruchów w górę i w dół.
  • Ustalić, aby ustanowić rapport z ankieterem od samego początku.
  • Zawsze pozwól ankieterowi skończyć mówić, zanim dasz swoją odpowiedź.
  • Wyrażaj się płynnie z jasnością i precyzją.

Opowiedz swoją historię

Musisz sprzedać swój produkt, który jest sobą, aby wylądować pracę. Bądź przygotowany, aby powiedzieć ankieterowi, dlaczego powinien cię zatrudnić. Niektórzy ankieterzy mogą nie poprosić Cię bezpośrednio, aby wyjaśnić, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem do pracy.

Czy jesteś poproszony, pamiętaj, aby zmieścić się w odpowiedzi podczas rozmowy. Bądź pewny siebie i zwięzły w wyjaśnieniu, dlaczego uważasz, że powinieneś zostać zatrudniony i co zrobisz najlepszą możliwą pracę. Uwzględnij swoje kwalifikacje w swojej prezentacji.

Zrób to o tym, jak można pomóc firmie.

Rozmowa kwalifikacyjna nie jest czas, aby opowiedzieć historię swojego życia, jesteś tam, aby pokazać, że można wnieść wartość do organizacji. Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna nie jest o Tobie - jest o organizacji i o tym, jak zamierzasz rozwiązać problem [menedżera zatrudniającego], jakim jest obsadzenie stanowiska wykwalifikowaną osobą - szybko - więc pamiętaj, aby porozmawiać o tym, jak możesz zastosować to, co wiesz w organizacji".

Bądź chętny do nauki

Jak wspomniano powyżej, zawsze powinieneś być gotowy do nauki podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeannie Kahwajy, ekspert w dziedzinie zachowań organizacyjnych, wykonane badania, które pokazują, że kandydaci, którzy są chętni do nauki mogą włączyć negatywne wywiady wokół. Jeannie przeprowadził eksperymenty z udziałem mock interview.

Rekruter był nastawiony na negatywne nastawienie do kandydata. Spośród trzech grup kandydatów, jedna została poinstruowana, aby udowodnić, że powinna dostać pracę; jednej powiedziano, aby wyciągnęła wnioski z interakcji; a ostatnia grupa, kontrolna, nie otrzymała żadnych konkretnych instrukcji.

Stwierdzono, że negatywne uprzedzenia rekrutera zostały wzmocnione w grupie kontrolnej i grupie, która próbowała udowodnić, że powinna dostać pracę. Jednak WSZYSCY kandydaci, którzy postanowili nauczyć się z interakcji, odwrócili negatywne uprzedzenia rekrutera i otrzymali ofertę pracy.

Zrób to sam - praktyka rozmowy kwalifikacyjnej

Istnieje wiele sposobów, aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w domu bez pomocy profesjonalnego doradcy zawodowego lub trenera lub usługi opartej na opłatach. Możesz ćwiczyć rozmowy kwalifikacyjne samodzielnie lub zatrudnić przyjaciół i rodzinę, aby Ci pomogli.

Zadawaj pytania

Nie wychodź z rozmowy bez upewnienia się, że wiesz wszystko, co chcesz wiedzieć o stanowisku. Po zakończeniu rozmowy, Twoja szansa na uzyskanie odpowiedzi na ważne pytania została zakończona. Zadawanie pytań może również pokazać, że jesteś zainteresowany pracą. Bądź konkretny w swoich pytaniach.

Pytaj o firmę i branżę. Unikaj zadawania osobistych pytań osobie prowadzącej rozmowę i unikaj pytań odnoszących się do polityki, religii i tym podobnych.

Śledź i wyślij notatkę z podziękowaniem

Śledzenie po rozmowie kwalifikacyjnej może pomóc Ci zrobić trwałe wrażenie i wyróżnić się z tłumu. Philip Farina, CPP, ekspert ds. kariery w branży ochrony w firmie Manta Security Management Recruiters, radzi: "Wyślij zarówno e-mail, jak i papierową notatkę z podziękowaniem, wyrażając swoje podekscytowanie, kwalifikacje i dalsze zainteresowanie stanowiskiem.

Zaproś menedżera do skontaktowania się z Tobą w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jest to również doskonały moment na wysłanie strategicznego listu uzupełniającego z wyrazami zainteresowania."