Rusztowanie spadające z budynku w centrum Portland, Oregon

Potężna burza powaliła drzewa, linie energetyczne i przewróciła rusztowania budowlane w centrum Portland w niedzielę, 15 marca. Silny wiatr pozbawił prądu 45,000 ludzi w całym obszarze miejskim Portland w niedzielę. Nikt nie został ranny w wypadku na rogu Southwest 4th Avenue i Washington Street, jak podaje Portland Tribune.

Porywisty wiatr siejący spustoszenie w rejonie Portland przewrócił rusztowanie w budynku, w którym wcześniej mieściła się grecka restauracja Cusina, znana z kultowej fioletowej ośmiornicy.

Restauracja została zamknięta w 2010 roku, a budynek przy Southwest Fourth Avenue i Washington Street jest obecnie remontowany. Na pierwszym piętrze znajdą się biura i sala bankietowa.

Rusztowania mogą być bezpieczniejszym i bardziej wydajnym sposobem pracy niż drabiny, ale muszą być prawidłowo ustawione, ostrzega Departament Zdrowia Publicznego Massachusetts, zauważając, że większość śmiertelnych upadków wśród pracowników budowlanych w Massachusetts dotyczy rusztowań.

Departament zaleca pracownikom przestrzeganie następujących ogólnych przepisów:

  • Rusztowania powinny być montowane pod nadzorem i kierownictwem kompetentnej osoby.
  • Zapewnij bezpieczny dostęp do drabiny - pracownicy nigdy nie powinni wspinać się na stężenia lub elementy konstrukcyjne/ramy.
  • Przy tworzeniu platform używaj drewna klasy rusztowaniowej.
  • Zainstaluj osłony i poręcze na wszystkich rusztowaniach, które znajdują się 10 stóp lub dwie ramy nad ziemią (w zależności od tego, która z tych wysokości jest mniejsza).
  • Zleć kompetentnej osobie przeszkolenie wszystkich pracowników w zakresie bezpiecznego korzystania z rusztowań.
  • Upewnij się, że konstrukcja jest w stanie utrzymać 4-krotność maksymalnego zamierzonego obciążenia, wliczając w to ciężar własny.