Monterowi z Manchesteru grozi więzienie za złamanie przepisów bezpieczeństwa

Monter rusztowań może trafić do więzienia po tym, jak został sfotografowany pracując na wysokości 60 stóp w uprzęży, która nie była do niczego przymocowana.

Terrance Murray, lat 27, stawiał rusztowanie z boku sześciopiętrowego budynku, kiedy został nieświadomie sfotografowany przez emerytowanego inspektora BHP.

Teraz śmiałkowi grozi do sześciu miesięcy więzienia, po tym jak przyznał się do złamania ustawy o bezpieczeństwie i higienie pracy.

Jego wyczyn miał miejsce, gdy 30 czerwca ubiegłego roku budował rusztowanie na tyłach wpisanego na listę Grade II budynku Sunlight House w Manchesterze, w ramach prac związanych z renowacją okien.

Na zdjęciu widać, jak patrzy bezpośrednio na biura Koronnej Służby Prokuratorskiej, która zajmuje część budynku.

Jego ucznia widać pracującego dalej na rusztowaniu.

Murray, doświadczony monter rusztowań, stoi na deskach bez uprzedniego postawienia poręczy, która zapobiegałaby przewróceniu się na bok, tak jak jest to wymagane.

Na zdjęciu ma na sobie uprząż, ale nie jest ona połączona z rusztowaniem.

Kiedy pojawił się wczoraj w Sądzie Magistrackim w Manchesterze i Salford, przyznał się do pojedynczego naruszenia prawa w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa, pod swoim pełnym nazwiskiem Terrance Tyson Murray.

Murray, z Blackburn, przyznał się do winy za brak należytej troski o siebie lub innych, którzy mogli być dotknięci jego działaniami i zaniechaniami podczas pracy.

Sędzia okręgowy Mark Hadfield odroczył sprawę, kiedy Murray, który nie był reprezentowany przez prawnika, przyznał, że nie zdawał sobie sprawy, że może zostać wysłany do więzienia za to przestępstwo.

Kiedy sędzia Hadfield zasugerował, aby załatwił sobie adwokata, Murray powiedział: "A co jeśli mnie na to nie stać?".

Sędzia odpowiedział: "To jest sprawa dla ciebie. Na twoim miejscu załatwiłbym sobie reprezentację prawną".

Sprawa została odroczona do 20 lutego, aby Murray mógł rozważyć znalezienie prawnika.

Po rozprawie, inspektor HM ds. zdrowia i bezpieczeństwa Matt Greenly powiedział: 'Potencjalnym skutkiem jego działań była śmierć młodego człowieka. Jest to sytuacja, której łatwo można było uniknąć. Miał cały odpowiedni sprzęt.

'Z niewiadomych przyczyn zdecydował się tego dnia wziąć życie w swoje ręce.