Czy nadszedł czas, aby Twoje miejsce pracy przeszło kontrolę bezpieczeństwa? Przedstawiamy Klinikę RękawiczekBezpieczeństwo może mieć wiele różnych definicji.

Twój dzielnicowy strażnik graniczny może mieć jedną interpretację, a funkcjonariusz służb ratowniczych lub lekarz inną, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo w miejscu pracy, wszyscy mówią tym samym językiem. Chodzi tu o planowanie, zapobieganie i wprowadzanie odpowiednich narzędzi, aby zminimalizować zagrożenia i chronić pracowników. Może być wiele kwestii do rozważenia, a wszystko po to, aby po zakończeniu dnia pracy wszyscy bezpiecznie dotarli do domu.

Nie dzieje się to jednak z dnia na dzień.

Jeśli zapoznałeś się z Hierarchią kontroli zagrożeń

, zauważysz, że najskuteczniejszym sposobem zagwarantowania bezpieczeństwa w miejscu pracy jest całkowite wyeliminowanie wszelkich zagrożeń lub ryzyka dla zdrowia i bezpieczeństwa. Teraz, biorąc pod uwagę charakter Twojej branży, może to być niewykonalne lub wręcz niemożliwe, ale pomocne jest przejście przez proces identyfikacji potencjalnych obszarów słabości i możliwych do uniknięcia zagrożeń. Gdzie dochodzi do urazów? I dlaczego?

Szacuje się, że blisko siedemdziesiąt procent wszystkich urazów rąk w miejscu pracy ma miejsce, gdy pracownicy nie noszą rękawic. Te pozostałe 30%? Te rękawice były źle dopasowane, uszkodzone lub nie zostały wybrane do danej pracy.

I tu właśnie wkraczamy my.

Przedstawiamy... Klinikę Rękawic!

Odnowiona klinika Superior Glove Clinic

została zaprojektowana specjalnie po to, aby pomóc zredukować liczbę urazów w miejscu pracy, którym można zapobiec. Dzięki specjalistycznemu planowi oceny miejsca pracy, sesjom edukacyjnym dla pracowników i pracodawców oraz testom sprzętu ochrony osobistej (PPE), naszym celem jest odegranie roli w uczynieniu Twojego środowiska pracy o wiele bezpieczniejszym.

W tym artykule przedstawimy Ci podstawy naszej Kliniki Rękawic i omówimy standardowe procedury testowania rękawic, skupiając się na rozpoznaniu i pomocy w dalszej ochronie przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami dla dłoni w miejscu pracy.

Jak to się wszystko składa w całość?

Klinika Rękawic: Pierwsze kroki

Zanim zaczniesz rozdawać rękawice, a nawet zbierać surowe dane, po prostu przejdź się po swoim miejscu pracy - co widzisz?

Jakie zadania stwarzają największe ryzyko dla pracowników? Jeśli pracownicy doznają urazów, gdzie one występują? Jakiego rodzaju rękawice są używane, jeśli w ogóle? Jeśli pracownicy szybko zużywają swoje rękawice, powodując przy tym wiele uszkodzeń, co można zrobić, aby zmniejszyć ich zużycie, a najlepiej również obniżyć koszty operacyjne? Jakie typy rękawic będą najlepiej pasować?

Po zidentyfikowaniu zagrożeń, a przed oficjalnym rozpoczęciem testów, warto zebrać informacje i opinie od osób, na które używanie rękawic ma bezpośredni wpływ: pracowników. Czego oczekują? Jakie są ich sugestie? Obawy? Dzięki ich otwartemu zaangażowaniu w proces opracowywania testów, nie tylko ich opinie zostaną bezpośrednio uwzględnione w ostatecznym wyniku, ale również będą bardziej skłonni do ich przeprowadzenia.

Rozpoczęcie próby

Kiedy już wstępna grupa testowa zostanie wybrana, pomocne może okazać się nakreślenie szczegółów. Długość trwania próby, procedura oceny, sposób zbierania i wykorzystania informacji zwrotnej oraz upewnienie się, że rękawice są łatwo dostępne.

Na początku próby, aby właściwie ocenić wpływ wybranej rękawicy, zaleca się, aby pracownicy nadal nosili swoje dotychczasowe rękawice, aż do momentu, gdy nadejdzie czas ich wymiany. Rozpoczynając pracę w nowej rękawicy, poproś każdego pracownika, aby zapisał na odwrocie swoje imię i nazwisko oraz datę. Ta informacja jest kluczowa dla ustalenia, jak długo rękawica wytrzymała po zakończeniu próby.

Budowanie naszego partnerstwa

Dobrym sposobem na upewnienie się, że pracownicy są konsekwentnie zaangażowani i rozumieją korzyści dla ich bezpieczeństwa podczas testu, jest zebranie ich opinii. Jakie są ich opinie na temat rękawic? Pracownicy są zachęcani do wypełniania formularzy oceny, co pozwala im udokumentować swoje doświadczenia.

Po zakończeniu testu, ostatnim krokiem jest przesłanie do nas używanych rękawic i formularzy oceny, a my zajmiemy się stworzeniem raportu dostosowanego do potrzeb klienta i zebraniem wszystkich wyników. W większości przypadków pierwsza rękawica, którą wypróbujesz, będzie rękawicą, której będziesz się trzymać, a my będziemy pracować nad znalezieniem idealnego dystrybutora Superior Glove.

Czasami jednak próba może zakończyć się niepowodzeniem: nieoczekiwane zagrożenie komplikuje wyniki, rękawice nie pasowały najlepiej do pracowników lub na podstawie danych zalecamy, aby nie kontynuować używania tej konkretnej rękawicy. Niezależnie od tego, co się stanie, ponownie przeanalizujemy zagrożenia w miejscu pracy, weźmiemy pod uwagę zebrane opinie i zaczniemy od nowa z nowymi rękawicami. Dopóki nie znajdziemy rękawic idealnie dopasowanych do potrzeb Twojej firmy i pracowników, nie przestaniemy pracować.

Testowanie rękawic zakończone - co dalej?

Nawet po zakończeniu okresu próbnego nasza współpraca jeszcze się nie zakończyła. Gdy Ty i Twój zespół bezproblemowo przejdziecie na nowe rękawice i protokoły bezpieczeństwa, zawsze będziemy służyć pomocą, pomagając w rozwiązywaniu wszelkich problemów, które pojawią się po zakończeniu testów, lub w ocenie innych obszarów działalności, które Twoim zdaniem mogą narażać pracowników na niebezpieczeństwo.

Glove Clinic została zaprojektowana tak, aby zawsze ewoluować, zmieniać się i dostosowywać. Naszym celem, ponad wszystko inne, jest priorytetowe traktowanie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Częścią tej podróży jest współpraca z Tobą i Twoim zespołem, identyfikowanie zagrożeń, z którymi się stykasz, zajmowanie się nimi i - miejmy nadzieję - eliminowanie ich, w miarę jak zmierzamy w kierunku owocnego partnerstwa w zakresie bezpieczeństwa.

Silne bezpieczeństwo w miejscu pracy nie powinno być celem. Powinno być tylko początkiem.

Informacje o Joe Geng Wiceprezes Superior Glove

Przeczytaj więcej o Joe Geng