Przed czym chronią Cię rękawice ochronne?Co to są rękawice ochronne?

Rękawice ochronne mają za zadanie chronić przed zagrożeniami, takimi jak skaleczenia, oparzenia chemiczne, otarcia, zgniecenia lub kontakt z zagrożeniami biologicznymi. Rękawice ochronne to tak naprawdę inna nazwa rękawic roboczych. Ale wybór odpowiedniego modelu rękawic jest tym, co naprawdę się liczy.

Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, wyposażenie się we właściwe narzędzia może pomóc w jej efektywnym i bezpiecznym wykonaniu.

Przed czym chronią Cię rękawice ochronne?

Rękawice ochronne mogą ochronić Cię przed niezliczonymi zagrożeniami. W firmie Superior Glove to właśnie rękawice odporne na przecięcia i wysoką temperaturę

stały się naszym znakiem rozpoznawczym.

Od tamtej pory specjalizujemy się również w rękawicach chroniących przed uderzeniami i wibracjami

.

Przeprojektowaliśmy również nasze klasyczne skórzane rękawice robocze

, aby stworzyć wygodniejsze, lepiej dopasowane rękawice wykorzystujące najnowszą technologię włókien.

Wybierając odpowiednie rękawice ochronne do swojej pracy, należy pamiętać, że niektóre style rękawic ochronnych są bardziej odpowiednie dla poszczególnych branż niż inne.

Noszenie odpowiednich rękawic ochronnych może być pomocne w zapobieganiu wielu różnym krótko- i długoterminowym obrażeniom w miejscu pracy, w tym skaleczeniom, przekłuciom, oparzeniom i otarciom. Na przykład, nigdy nie zalecamy noszenia podstawowych skórzanych rękawic dwoinowych podczas pracy z ostrym, zaolejonym metalem. Z drugiej strony, nie zalecamy noszenia cienkiej, powlekanej rękawicy podczas przenoszenia tarcicy.

Chodzi o to, aby znaleźć odpowiednią rękawicę do danej pracy, która będzie zarówno chronić użytkownika, jak i zapobiegać zbyt szybkiemu zużyciu rękawicy.


Do czego służą rękawice ochronne?

1. Substancje chemiczne i zagrożenia biologiczne

Zawsze, gdy mamy do czynienia z chemikaliami, istnieje ryzyko poparzenia chemicznego lub innych obrażeń.

W przypadku zagrożeń biologicznych wystarczy jedno dotknięcie, aby zapoczątkować reakcję łańcuchową, w której infekcje rozprzestrzeniają się jak ogień. Rękawice odporne na chemikalia i

zagrożenia biologiczne tworzą wokół rąk kompletną barierę.

Te rodzaje rękawic blokują szkodliwe substancje, zmniejszając prawdopodobieństwo zranienia lub skażenia krzyżowego w miejscu pracy.

Do materiałów ochronnych, z których wykonane są nasze najlepsze rękaw

ice odporne na chemikalia, należą:
 • Lateks
 • Nitryl
 • PVC
 • Chemstop™ neopren
 • Skóra bydlęca odporna na działanie czynników kriogenicznych

2. Skaleczenia, przekłucia i zagrożenia związane ze ścieraniem

Nie ma prawie żadnej branży, w której przecięcia, otarcia i przekłucia nie stanowiłyby zagrożenia.

Od pracowników pól naftowych po monterów wież telefonii komórkowej, od mechaników po lekarzy, blacharzy i hutników szkła, pielęgniarki i pracownicy wielu innych branż potrzebują niezawodnej ochrony przed tymi zagrożeniami w miejscu pracy.

Aby temu zaradzić, nasza oferta rękawic roboczych obejmuje zarówno najcieńsze rękawice jednorazowe, jak i najbardziej wytrzymałe, odporne na przecięcia

rękawice robocze - dzięki temu bez względu na branżę mamy rękawice, których potrzebujesz, aby zachować bezpieczeństwo.


Szukasz niezawodnej ochrony przed przecięciem? W zależności od rodzaju pracy i wymaganego poziomu ochrony przed przecięciami warto wybrać rękawice wykonane z Kevlaru®, Dyneemy® lub rękawice wykonane z połączenia tych i innych materiałów odpornych na przecięcia.


Potrzebujesz ochrony przed drobnymi zagrożeniami związanymi z przebiciem? Nasze produkty Punkban™ są najlepszym rozwiązaniem.


W zależności od stopnia zagrożenia ścieraniem w Twoim miejscu pracy, doskonałym wyborem są nasze skórzane rękawice robocze.

Uwaga: Ponieważ ten rodzaj zagrożeń obejmuje tak szeroki zakres, jeśli nie masz pewności, które rękawice robocze są najlepsze dla Ciebie i Twoich warunków pracy, najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z jednym z naszych ekspertów

od rękawic, aby uzyskać pomocną poradę i zalecenia.

3. Obrażenia spowodowane uderzeniem:

Machanie młotkiem na budowie, przenoszenie ciężkich przedmiotów lub praca w warsztacie mechanicznym to tylko kilka sytuacji, w których ręce są narażone na urazy spowodowane uderzeniem.

Każda praca, w której ręce mogą zostać zmiażdżone lub uderzone przez narzędzia, sprzęt lub materiały, wymaga niezawodnych, odpornych na uderzenia rękawic roboczych

.

Zamiast pozwolić, aby uderzenie trafiło w jedną część dłoni lub w poszczególne palce, rękawice te łagodzą uderzenie i zapobiegają urazom, pochłaniając część siły uderzenia i rozpraszając resztę z dala od dłoni.


Rękawice ochronne do pracy przy dużych obciążeniach

Aby zapewnić wysoki poziom ochrony przed uderzeniami, rękawice ochronne z D3O®

to obecnie najlepszy wybór rękawic antyuderzeniowych na rynku.

Podkładki D3O® są strategicznie rozmieszczone w miejscach na dłoniach, w których uderzenia są najbardziej prawdopodobne. Mimo że Twoje dłonie będą w pełni chronione, nie stracisz zakresu ruchów i zręczności, których potrzebujesz, aby wykonać pracę.

4. Zagrożenia termiczne i łukowe:

Spawalnictwo, produkcja szkła, zakłady petrochemiczne, pola naftowe i przemysł gazu ziemnego to tylko niektóre przykłady miejsc pracy, w których zagrożenia związane z gorącem i łukiem elektrycznym stanowią poważne ryzyko.

Rękawice robocze, które zostały specjalnie zaprojektowane do ochrony rąk pracowników przed tymi zagrożenia

mi, tworzą barierę, która blokuje przedostawanie się zagrożenia na dłonie, aby uchronić Cię przed poparzeniami.

Niektóre z materiałów odpornych na ciepło i łuk elektryczny, z których wykonane są tego typu rękawice robocze

, to:
 • Temperbloc®.
 • SilaChlor®
 • Kevlar®.

Ochrona przed łukiem elektrycznym:

Jeszcze 10 lat temu jedyną opcją w przypadku rękawic odpornych na wyładowania łukowe była skóra; i chociaż uwielbiamy

skórę, to w kwestii zręczności pozostawia ona wiele do życzenia.

Zaczęliśmy eksperymentować z rękawicami o splocie sznurkowym

, w których zastosowano włókna Kevlar® i para-aramidowe oraz dłonie pokryte neoprenem. Te rodzaje rękawic zapewniają taką samą ochronę jak rękawice skórzane, ale zwiększają swobodę ruchów.

5. Trudne warunki pogodowe i ekstremalne temperatury:

Nieważne, czy pracujesz na Antarktydzie, czy w chłodni - potrzebujesz bariery termicznej

, która zatrzyma ciepło ciała i ochroni przed ekstremalnym zimnem.

Ponieważ niskie temperatury mogą powodować tymczasowe lub trwałe uszkodzenia skóry i tkanki mięśniowej, im jest zimniej, tym większej ochrony potrzebujesz. Jeśli dodamy do tego wilgotne warunki, mamy dodatkowe zmartwienie!

Poniższe materiały zapewniają wystarczającą izolację i ciepło, aby wytrzymać w ciężkich warunkach:

 • Thinsulate®
 • Thermolite®.
 • PVC
 • Nitryl
 • Ziarno krowie
 • Ziarno kozie
 • Skóra bawola

Dowiedz się więcej o poszukiwaniu idealnych rękawic zimowych, czytając nasz post How to Stay Warm Like a Canadian

.

5. Trwałe wibracje:

Jeśli myślisz o uszkodzeniach komórek tkanki spowodowanych wibracjami, pierwszą myślą jest, że piła łańcuchowa lub młot pneumatyczny wyrządziły więcej szkód.

Ale tak naprawdę, narzędzia o niższym poziomie wibracji, takie jak szlifierki, są bardziej niebezpieczne dla uszkodzeń tkanki skórnej, ponieważ można ich używać przez dłuższy czas, nie zauważając skutków wibracji.

Tak właśnie było w przypadku grupy pracowników Superglass Windshield Repair

, zanim wypróbowali naszą S10VIB.

Dlaczego wibracje uszkadzają komórki tkanek?

Trwałe wibracje mogą podrażniać nerwy i zakończenia nerwowe, uszkadzać naczynia krwionośne, powodować długotrwałe bóle stawów i mięśni, a w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do trwałego uszkodzenia nerwów, np. neuropatii. Z tego powodu, noszenie rękawic roboczych, które pomagają absorbować i tłumić wibracje

, aby ograniczyć szkody do minimum, jest mądrym posunięciem.

Bez względu na to, gdzie pracujesz, zawsze istnieje pewne ryzyko urazu. Dlatego tak ważne jest, abyś był gotowy na wszystko, co przyniesie dzień pracy, nosząc najlepsze rękawice ochronne do tej pracy.

Nie jesteś pewien, czy używasz najlepszych rękawic ochronnych dla swojej branży?

Wypróbuj nasze narzędzie do wyboru

rękawic.

To jak książka z przygodami na temat bezpieczeństwa, którą możesz wybrać sam.

O Joe Geng Wiceprezes Superior Glove

Przeczytaj więcej o Joe Geng