10 powodów, dla których potrzebujesz systemu dla samotnych pracowników

Niebezpieczeństwa zawodowe nie zawsze są jasne. Sprzęt ochronny może pomóc w zapobieganiu drobnym urazom, ale w przypadku złożonych zagrożeń, każda ilość materiału, który może być niewystarczający. Na tej liście przyjrzymy się niektórym istotnym powodom, dla których system samotnego pracownika jest niezbędny w miejscu pracy.

Niewidoczne zagrożenia w miejscu pracy

Nie każde zagrożenie może być zauważone przed wejściem na dany obszar. Chociaż skutki zdrowotne złej jakości powietrza są często długotrwałe, pracownicy w wysokich regionach mogą być narażeni na rosnące ciepło i opary, które mogą pozostawić ich nieprzytomnych z dala od pomocy.

Potknięcia i upadki

Potknięcia i upadki są jedną z najczęstszych przyczyn urazów w miejscu pracy. Zagrożenia te mogą dotknąć pracowników w każdym miejscu pracy lub lokalu, pomimo obowiązków służbowych lub innych czynników przyczyniających się do ich powstania.

Wypadki z udziałem ciężkiego sprzętu

Wypadki z udziałem ciężkiego sprzętu mogą przybierać różne formy, a wynikające z nich urazy, takie jak zaplątanie się maszyny, zostały uznane za jedne z najczęstszych urazów w miejscu pracy. W następstwie wypadków z udziałem ciężkiego sprzętu, samotni pracownicy mogą zostać unieruchomieni z dala od pomocy.

Zagrożenia środowiskowe

Dla pracowników pracujących na zewnątrz, samo środowisko może stwarzać wiele zagrożeń. Poza zagrożeniami wynikającymi z ekspozycji, w tym udaru cieplnego i hipotermii, pracownicy mogą spotkać się z atakami dzikich zwierząt.

Pracownicy nie są w stanie się komunikować

Wiele systemów bezpieczeństwa polega na tym, że pracownicy wzywają osoby znajdujące się w pobliżu, gdy potrzebują pomocy. Niestety, nie da się przewidzieć sytuacji, w których ktoś nie będzie w stanie wezwać pomocy, gdy będzie jej potrzebował, począwszy od nagłych przypadków medycznych, a skończywszy na warunkach poważnej przemocy w miejscu pracy.

Pracownicy zdalni w niebezpieczeństwie

Pracownicy zdalni są szczególnym przypadkiem, ponieważ w bardzo odległych miejscach pracodawcy mogą stanąć przed absurdalnym wyzwaniem zlokalizowania zaginionego pracownika. Śledzenie pracowników za pomocą GPS to początek, ale dodatkowe szczegóły są niezbędne, ponieważ pracownik może zostać odizolowany od sprzętu, który go monitoruje lub śledzi.

Nagłe przypadki medyczne

Aby chronić pracowników, pracodawcy potrzebują planu na wypadek zagrożeń zdrowotnych, których nie można przewidzieć. Nagłe wypadki medyczne, takie jak zawał serca czy poważne reakcje alergiczne mogą być nagłe i mogą zdarzyć się wszędzie.

Niebezpieczne przedmioty

Niezależnie od tego, czy pracownicy pracują na budowie, w magazynach, czy nawet w handlu detalicznym, często są narażeni na ryzyko związane z przedmiotami znajdującymi się w ich pobliżu podczas pracy. Obrażenia spowodowane uderzeniem przez lub o pobliskie przedmioty mogą być poważne i obejmować skaleczenia, rany i wstrząśnienia mózgu.

Wypadki samochodowe

Samotni pracownicy często muszą być mobilni, co oznacza, że pojazdy są częścią ich codziennej rutyny. Tak samo jak w przypadku pracowników przebywających w miejscu pracy, pracodawcy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich pracowników podczas podróży.

Przemoc w miejscu pracy

Ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że kiedy pracują z ludźmi, pracują sami. Pracownicy pracujący z ludźmi, którzy łatwo mogą się odizolować, są szczególnie narażeni na ataki przemocy.

Kiedy w miejscu pracy zdarzy się sytuacja awaryjna, system dla samotnych pracowników może zapewnić pracownikom znajdującym się w niebezpieczeństwie potrzebną pomoc. Systemy dla samotnych pracowników mogą zapewnić bezpieczeństwo i pewność w każdym miejscu pracy lub zawodzie.