Pracownik lotniska niszczy samolot po tym, jak został zwolniony

Wstrząsające nagranie pokazuje moment, w którym rosyjski samolot pasażerski zostaje rozerwany na strzępy przez dużą koparkę.

Na 30-sekundowym klipie widać, jak samolot UTair Jak-40 jest rozbijany przez maszynę, która pozostawia dziurę przy kokpicie.

W internecie krążyła historia, że samolot został rozbity przez niezadowolonego pracownika lotniska, ale pojawił się konsensus, że w rzeczywistości był to nieużywany odrzutowiec przeznaczony na złom.

Na początku klipu, który został umieszczony na ViralHog, ramię koparki można zobaczyć podniesione nad odrzutowcem, który podobno ma wartość 6,6 mln dolarów (4,5 mln funtów), zanim zejdzie w dół i przebije jego kadłub.

Szpon koparki wjeżdża za kokpit samolotu i tworzy dziurę.

Po kilku chwilach operator maszyny odwraca się, aby stanąć twarzą do kamery.

Wielu internetowych komentatorów pozostaje sceptycznych wobec pogłosek, jakoby za zniszczeniem stał wściekły pracownik.

Niektórzy twierdzą, że samolot na filmie to "niedziałający samolot" i że linia lotnicza nie posiada już żadnego czynnego Jaka-40 w swojej flocie.

Jeden z użytkowników powiedział Liveleak: "UTair nie ma obecnie żadnych aktywnych Jaków-40 w swojej flocie. Zgaduję, że są to nieczynne samoloty.

'Cena odsprzedaży Jak-40 wynosi mniej niż pięć milionów, więc może nie warto ich sprzedawać lub nikt nie chce ich kupić. Poza tym wygląda na to, że silniki zostały już ponownie wykorzystane.

Inny powiedział stronie: 'Nie wygląda na to, że w kokpicie są okna. Jestem skłonny założyć się, że to samolot przeznaczony na złomowisko".