Sprawdź swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa kierowców | Testy MCQs

Statystyki pokazują, że prawie 30 osób ginie w wypadkach spowodowanych jazdą pod wpływem alkoholu _____.

Co tydzień Co 15 minut Każdego dnia Co godzinę Prawidłowo! Nieprawda!

Jaka jest najczęstsza przyczyna wypadków śmiertelnych w pracy?

Prowadzenie pojazdu pod wpływem (DUI) Wypadki związane z pojazdami Obrażenia podlegające rejestracji OSHA Upadki z podwyższonych powierzchni Prawidłowo! Nieprawda!

Jaki jest jedyny prawdziwy sposób na zabezpieczenie się przed ryzykiem związanym z prowadzeniem pojazdu w stanie senności?

Pij kawę przed każdą dłuższą podróżą Otwórz okna i jedz przekąski Wysypiaj się każdego dnia Postaraj się przespać 6 godzin dzień wcześniej Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Prowadzenie pojazdu w stanie senności ma taki sam wpływ na Ciebie jak prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Fałszywy Prawda Prawidłowo! Nieprawda!

Które z wymienionych zaburzeń występuje w przypadku prowadzenia pojazdu w stanie senności?

Czas odruchu Osąd Wszystkie z powyższych Uważność Prawidłowo! Nieprawda!

Które z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe?

Nagłe hamowanie może spowodować poślizg pojazdu. Jeśli masz dobre opony, Twój samochód nie wpadnie w poślizg Ostre hamowanie zawsze najszybciej zatrzyma Twój pojazd Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Kiedy jest bardziej prawdopodobne wystąpienie czarnego lodu?

Podczas jazdy z dużymi prędkościami Podczas jazdy przez stojącą wodę Podczas jazdy po burzy śnieżnej Podczas jazdy na mostach i w miejscach zacienionych Prawidłowo! Nieprawda!

Nieostrożna jazda ma miejsce, gdy kierowca prowadzi pojazd _____.

W sposób, który zagraża osobom lub mieniu z rozmyślnym, lekkomyślnym lekceważeniem innych osób Z postawą nie dbającą o innych Z niewielką troską o konsekwencje Prawidłowo! Nieprawda!

Co stało się główną przyczyną wypadków w ostatnich dziesięcioleciach?

Zmiana stacji radiowych Używanie telefonów komórkowych Jedzenie i picie Palenie Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Dlaczego używanie telefonu komórkowego, a zwłaszcza pisanie SMS-ów, jest uważane za najbardziej niebezpieczny rodzaj rozproszenia uwagi podczas jazdy?

To odrywa ręce, umysł i oczy od jazdy. Odrywa wzrok kierowcy od drogi. Odrywa myśli kierowcy od jazdy Odrywa ręce kierowcy od kierownicy Prawidłowo! Nieprawda!

Która z poniższych praktyk jest bezpieczna w kontaktach z agresywnymi kierowcami?

Pomachaj, gdy ktoś zrobi ci "ptaszka" Mrugaj światłami, aby dać wyraźne ostrzeżenie Sprostaj ich agresji poprzez opór Przesuń się, aby mogli przejść Prawidłowo! Nieprawda!

Które z poniższych stwierdzeń dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa jest FAŁSZYWE?

Uaktualnić pasy bezpieczeństwa w starszych pojazdach Pasy bezpieczeństwa nie są wymagane, jeśli posiadasz poduszki powietrzne Trzymaj pasek na ramię z dala od szyi Nigdy nie zapinaj pasa bezpieczeństwa z luzem Prawidłowo! Nieprawda!

Reklama

Kontynuuj >>

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu powoduje

Przyspiesz swoje reakcje Jest bardziej prawdopodobne, że nie będziesz mógł zasnąć wpływać na zdolność oceny prędkości pojazdu Prawidłowo! Nieprawda!

Ograniczenie prędkości na drogach lokalnych, nawet jeśli nie ma znaku prędkości, wynosi

60km/h 50km/h 40km/h 70km/h Prawidłowo! Nieprawda!

Korzystanie z urządzeń głośnomówiących podczas jazdy jest bezpieczne.

Fałszywy Prawda Prawidłowo! Nieprawda! Sprawdź swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa kierowców Dostałem 6% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 13% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Bardzo słabo Twój wynik jest bardzo słaby w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Dostałem 20% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Uzyskałem 26% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Dostałem 33% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Uzyskałem 40% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Słabo Twój wynik w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców jest słaby, możesz się bardziej postarać, spróbuj ponownie. Uzyskałem 46% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Targi Twój wynik jest sprawiedliwy w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców, możesz osiągnąć lepszy wynik, spróbuj ponownie. Uzyskałem 53% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Targi Twój wynik jest sprawiedliwy w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców, możesz osiągnąć lepszy wynik, spróbuj ponownie. Uzyskałem 60% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców, możesz osiągnąć lepszy wynik, spróbuj ponownie. Uzyskałem 66% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Dobrze Twój wynik jest dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców, możesz osiągnąć lepszy wynik, spróbuj ponownie. Uzyskałem 73% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 80% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców, stać Cię na więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 86% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Bardzo dobrze Twój wynik jest bardzo dobry w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców, możesz zrobić więcej, spróbuj ponownie. Uzyskałem 93% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowcy, możesz osiągnąć więcej. Uzyskałem 100% punktów w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców | Doskonale Twój wynik jest doskonały w quizie wiedzy o bezpieczeństwie kierowców

Podziel się swoimi wynikami:

Facebook Twitter

Proszę udostępnić ten quiz, aby zobaczyć swoje wyniki.

Facebook