Wypadek na rusztowaniu ruchomym spowodowany niezamierzonym ruchem

Kiedy planujesz wynajem rusztowań na nadchodzący projekt budowlany, musisz się upewnić, że Twoi pracownicy są odpowiednio przeszkoleni i wyedukowani w zakresie podstaw bezpieczeństwa na rusztowaniach. Bez odpowiednich środków bezpieczeństwa, rusztowania mogą być bardzo niebezpieczną częścią placu budowy.

Na szczęście, Twój dostawca rusztowań będzie w stanie zapewnić Ci narzędzia i szkolenia, które pozwolą Ci nauczyć Twoich pracowników bezpieczeństwa na rusztowaniach. Oto krótkie spojrzenie na kilka błędów, których należy unikać podczas pracy na rusztowaniach.

Brak ochrony przed upadkiem z wysokości

Aby chronić pracowników korzystających z rusztowań, musisz upewnić się, że są one wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Upadek z rusztowania może spowodować bardzo poważne obrażenia. Twój dostawca rusztowań może zapewnić Ci poręcze, drabiny i inne formy wyposażenia ochronnego, które pomogą Ci zapobiec upadkowi.

Niezabezpieczenie przedmiotów

Oprócz upadku z rusztowania, niebezpieczne jest również uderzenie gruzem lub innymi przedmiotami, które zostały z niego strącone. Kiedy pracujesz na rusztowaniu, musisz się upewnić, że wszystkie narzędzia i materiały, których używasz są odpowiednio zabezpieczone. Dobrym pomysłem może być również umieszczenie siatek zabezpieczających pod rusztowaniem.

Nieprawidłowa specyfikacja budowy rusztowania

OSHA wymaga, aby wszystkie systemy rusztowań były budowane z uwzględnieniem określonych wymogów bezpieczeństwa. Kiedy budujesz rusztowanie, musisz się upewnić, że spełnia ono wymogi budowlane i bezpieczeństwa. Rusztowanie, które spełnia wymagania specyfikacji, będzie w stanie utrzymać ciężar pracowników i materiałów budowlanych.