Niezbędne informacje, których należy nauczyć dziecko w każdym wieku

Sprawdź najważniejsze informacje, których należy nauczyć dziecko w każdym wieku

4 LATA I MNIEJ

  • Imię i nazwisko - to pierwsza rzecz, o którą zapyta pracownik, gdy dziecko się zgubi.
  • Twoje pełne imię i nazwisko. Jeśli zna cię tylko jako "mamusię", nie możesz być wezwana po imieniu.
  • Nie idź nigdzie z nikim, nie przyjmuj niczego od nikogo, ani nie wsiadaj z nikim do samochodu. Nigdy, bez twojej zgody, kropka.

5-7 LAT

  • Twój numer telefonu komórkowego. Możesz być szybciej połączony, jeśli zostaniesz rozdzielony.
  • Bezpieczna lista. Zamiast mówić: "nie rozmawiaj z nieznajomymi", wymień od trzech do pięciu osób, z którymi dziecko może zawsze porozmawiać.

8 LAT I WIĘCEJ

  • Łatwe do znalezienia miejsce spotkania - im bardziej szczegółowe miejsce, tym lepiej - jeśli zostaniecie rozdzieleni.
  • Kumpel lub rodzeństwo do towarzystwa w miejscach (jak toaleta), do których dziecko zaczyna chodzić samodzielnie. W liczbie jest więcej bezpieczeństwa.
  • Uważać na dorosłych proszących o pomoc i nigdy nie podchodzić do samochodu. Powiedz dziecku, żeby głośno krzyczało, jeśli ktoś będzie próbował zmusić je do pójścia gdzieś.

Twój zestaw narzędzi dla zagubionego dziecka

Te produkty, od tatuaży po lokalizatory GPS, mogą pomóc Ci w szybszym odnalezieniu dziecka.

Zestaw identyfikacyjny dziecka Samodzielnie skompletuj taki zestaw ze zdjęciem dziecka, jego wzrostem, wagą, odciskami palców i innymi danymi identyfikacyjnymi, aby w razie potrzeby pomóc organom ścigania. Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź stronę missingkids.com/childID

Tymczasowy tatuaż Napisz swój numer telefonu komórkowego na jednym z tych wodoodpornych tatuaży i przyklej go na ramieniu dziecka. $21 za 18 tatuaży; safetytat.com

Bransoletka ID Dostosuj te jasne jednorazowe bransoletki z numerem telefonu komórkowego i alergii / informacji medycznych. 10 dolarów za dziesięć bransoletek; mypreciouskid.com

BuddyTag Ta bransoletka ma GPS tracker; aplikacja na telefon mówi, gdzie on jest i ostrzega, jeśli idzie więcej niż określonej odległości od hotelu. 40 dolarów; mybuddytag.com

Prawdziwe historie o zaginionych dzieciach

Te prawdziwe opowieści da ci dreszcze.

Zaginiony z męskiego pokoju

Jennifer Slater, z Kennesaw, Georgia, czekała przed drzwiami, podczas gdy jej 5-letni syn, David, korzystał z męskiej toalety na lotnisku O'Hare w Chicago. Po kilku minutach, wychyliła głowę i zawołała za nim. Cisza.

Poprosiła wychodzącego dżentelmena o sprawdzenie, a ten powiedział jej, że w środku nie ma dziecka. "W tym momencie wpadłam już w panikę" - wspomina Slater. Pobiegła z powrotem do bramy, złapała swojego szwagra i wysłała go do środka. Ku jej uldze, wyszedł z synem Slater. "Okazało się, że łazienki na O'Hare mają dwa wejścia, które są dostępne z dwóch różnych korytarzy" - mówi Slater. "Mój syn wyszedł drugimi drzwiami i tam właśnie znalazł go mój szwagier"
: Niektóre sytuacje są po prostu trudne do przewidzenia. Jeśli jednak masz syna, który niechętnie towarzyszy ci w damskiej toalecie, spróbuj poszukać toalety rodzinnej, z której będziecie mogli korzystać razem.

Nie wsiadła do metra

Vanessa Wauchope jechała komunikacją miejską, aby przywieźć do domu dwójkę dzieci, którymi opiekowała się w Nowym Jorku. Gdy wmieszała się z tłumem do metra, drzwi się zamknęły, zanim 7-latek zdążył się wcisnąć. "Odwróciłam się i zobaczyłam jego wielkie oczy, które patrzyły na mnie z drugiej strony szyby" - wspomina. Wauchope znała rodzinny plan, który zakładał, że w razie zgubienia się należy zostać tam, gdzie się jest. Natychmiast wysiadła z drugim dzieckiem na następnym przystanku, pobiegła i wskoczyła do pierwszego pociągu powrotnego. "Kiedy tam dotarliśmy, pobiegliśmy w dół peronu, krzycząc jego imię", mówi. "Na pewno tam był, siedział i spokojnie czekał dokładnie tam, gdzie go zostawiliśmy"
: W zatłoczonych sytuacjach trzymaj dzieci przed sobą (dosłownie) przez cały czas i przypominaj im, aby pozostały na swoim miejscu, jeśli się od ciebie oddzielą.

Zabłąkani z domu

Alice-Ann Menjivar i jej 2-letnia córka, Susana, często chodziły do sklepu spożywczego oddalonego o kilka przecznic na przedmieściach Waszyngtonu. Pewnego dnia, gdy rodzina zorganizowała przyjęcie na świeżym powietrzu, zorientowali się, że Susany nie ma. "Rozejrzeliśmy się po całym domu, ale jej tam nie było. W końcu przeszukaliśmy okolicę" - mówi Menjivar. "Trzy drzwi w dół, za rogiem, znaleźliśmy ją pchającą wózek. Powiedziała
,
że zabiera swoje dziecko do Safeway":
Nawet w domu pełnym ludzi, małe dziecko może zabłądzić niezauważone. Upewnij się, że oddelegowałeś przynajmniej jedną osobę dorosłą do pilnowania dzieci.

Pierwotnie opublikowane w wydaniu magazynu Parents z kwietnia 2015 roku.