Dźwig budowlany spada na statek wycieczkowy Royal Caribbean na Bahamach, raniąc 8 osób

Osiem osób zostało rannych, gdy potężny dźwig przewrócił się na statek wycieczkowy Royal Caribbean zadokowany na Bahamach, powiedzieli przedstawiciele firmy.

Oasis of the Seas o długości 1187 stóp nie był w użyciu i nie było na pokładzie żadnych pasażerów, kiedy dźwig budowlany przewrócił się na statek, który był zadokowany w stoczni Great Bahamas w pobliżu Freeport, urzędnicy firmy powiedzieli w oświadczeniu dla The Post.

"Jesteśmy świadomi uszkodzenia struktury doku i żurawi budowlanych," oświadczenie powiedział. "Oceniamy szkody na statku".

Pracownicy w stoczni poinformowali później Royal Caribbean, że osiem osób zostało rannych podczas wypadku, chociaż oczekuje się, że żadne z obrażeń nie zagraża życiu, według urzędników firmy.

Bezpośrednia przyczyna wypadku z dźwigiem jest niejasna, donosi WSVN.

12-sekundowe nagranie wideo opublikowane przez Bahamas Press pokazuje mężczyznę badającego skutki wypadku.

"Byłem tam w doku," powiedział niezidentyfikowany mężczyzna, który powiedział, że dźwig ominął go "dzięki łasce Boga", zgodnie z nagraniem wideo.

Statek, który może pomieścić do 6,780 gości i 2,200 członków załogi, jest zarejestrowany na Bahamach, ale wypływa z Port Canaveral na Florydzie. W niedzielę zakończył swój ostatni rejs. Statek był przygotowywany do przeniesienia do Miami na jesienno-zimowy rozkład rejsów Royal Caribbean, donosi WKMG.

Statek wycieczkowy warty 1,5 miliarda dolarów, który odbył swój dziewiczy rejs w grudniu 2009 roku, po raz ostatni dał o sobie znać w styczniu, kiedy to co najmniej 167 pasażerów podczas siedmiodniowego rejsu zachorowało na norowirusa.