Dobre wibracje" nie istnieją - chroń swoje dłonie za pomocą najlepszych rękawic anty-wibracyjnychNie wierzcie Beach Boysom - nie ma czegoś takiego jak dobre wibracje.

Cóż, przynajmniej nie w w środowisku przemysłowym.

Jeśli pracujesz z elektronarzędziami takimi jak piły łańcuchowe, szlifierki i młoty pneumatyczne, możesz narazić się na ryzyko poważnego kalectwa z powodu Syndromu Wibracji Ręka-Ręka (HAVS), zwanego również Wibracyjnym Białym Palcem (VWF), ponieważ powoduje on, że skóra na palcach staje się biała lub wyblakła. HAVS może prowadzić do trwałej utraty czucia w palcach, a w niektórych skrajnych przypadkach do całkowitej utraty palców. Objawy mogą pojawić się w ciągu sześciu miesięcy do sześciu lat, a w wielu przypadkach uszkodzenie jest trwałe. W przypadkach, w których potrzeba więcej czasu na pojawienie się objawów, obrażenia mogą być nieodwracalne zanim ktoś w ogóle zorientuje się, że ma HAVS.

W przeciwieństwie do Beach Boys, wszelkie wibracje, które "podnosisz" przez dłuższy okres czasu mogą prowadzić do poważnych obrażeń. Ale czekaj - zanim wyrzucisz młot udarowy, dobra wiadomość jest taka, że istnieją środki ostrożności, które można podjąć, aby chronić się przed HAVS.

Najlepsze praktyki w zakresie unikania HAVS

Jeżeli jesteś zaznajomiony z Hierarchią Kontroli

, to wiesz, że najbardziej efektywnym środkiem zapobiegawczym jest całkowite wyeliminowanie zagrożenia. W większości przypadków nie jest to możliwe, ale w miarę postępów w Hierarchii Środków Kontroli (Zastępowanie - zastąpienie zagrożenia, Inżynieria - odizolowanie ludzi od zagrożenia, Administracja - zmiana sposobu pracy i PPE - ochrona pracowników za pomocą środków ochrony osobistej) sprawdź, czy możesz znaleźć alternatywne sposoby wykonania zadania, takie jak użycie narzędzi antywibracyjnych lub niskowibracyjnych.

Oto najlepsze praktyki OSHA w zakresie ochrony siebie i swoich pracowników przed HAVS:

  1. Stosuj techniki tłumienia drgań lub wibroizolatory na sprzęcie.
  2. Utrzymuj maszyny we właściwym stanie technicznym.
  3. Używaj naprzemiennie narzędzi wibrujących i niewibrujących.
  4. Ogranicz liczbę godzin używania wibrujących narzędzi i rób 10-15 minutowe przerwy co godzinę.
  5. Zdobądź informacje o zagrożeniach wibracjami i zapewnij dostęp do tych informacji osobom pracującym na twoim stanowisku pracy oraz zapewnij szkolenie w zakresie źródeł narażenia na wibracje, wczesnych oznak i objawów HAVS oraz najlepszych praktyk ograniczania narażenia.
  6. Utrzymuj ręce ciepłe i suche i chwytaj narzędzie tak lekko jak to możliwe bez utraty kontroli.

Najlepsze rękawice do ochrony rąk przed HAVS

Jeśli wyczerpałeś już Hierarchię kontroli i najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie siebie lub swoich pracowników w środki ochrony indywidualnej. pracowników w środki ochrony indywidualnej, mamy duży wybór rękawic antywibracyjnych, które zapewnią Twoje ręce są chronione.

Dwie z naszych najlepiej sprzedających się rękawic antywibracyjnych znalazły się ostatnio na liście najlepszych rękawic antywibracyjnych 2019 roku przygotowanej przez Home Wrapping: S10VIB i VIBGHFV

. Obie zostały pochwalone za wysoką jakość i indywidualnie za ergonomiczną konstrukcję i trwałość, odpowiednio.

Sprawdź naszą linię wysokiej jakości rękawic antywibracyjnych Vibrastop™, w tym S10VIB i VIBGHFV

, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu wygody, zręczności i ochrony podczas wykonywania zadań z użyciem narzędzi wibracyjnych. Rękawice antywibracyjne S10VIB Vibrastop z pełnymi palcami 385CS Endura Hi-Viz Rękawice do pił łańcuchowych tłumiące drgania VIBGV Vibrastop Rękawice z koziej skóry z całymi palcami tłumiące wibracje VIBGHFV Vibrastop Rękawice z koziej skóry, dłonie półpalce, tłumiące wibracje S10VSBLX Rękawice Vibrastop z dzianiny nylonowo-bawełnianej z antypoślizgową wkładką chloroprenową, dłonie lateksowe S10KCVIB Rękawice tłumiące wibracje Vibrastop 10-Gauge Kevlar Informacje o Frank MacDonald

Więcej o Franku MacDonaldzie