Gra w rękawiczki: Czy stawiasz bezpieczeństwo na pierwszym miejscu?Finał serialu Gry o tron produkcji HBO zakończył się w ostatnią niedzielę.

Choć w najbliższym czasie nie wrócimy do Westeros, wciąż możemy spojrzeć wstecz na wszystko, czego serial nauczył nas w ciągu ostatnich ośmiu sezonów - i na to, jak ważne może być bezpieczeństwo.

Niezależnie od tego, jakie są zagrożenia w Twoim miejscu pracy, czy walczysz ze smokami, wojowniczymi armiami, czy też stawiasz czoła niebezpieczeństwom związanym z cięciem na linii produkcyjnej, musisz chronić swoje ręce.

Dzisiaj przedstawimy pięć rękawic, które mogą ochronić Cię przed różnymi zagrożeniami (nie licząc smoków) i pomogą Ci zachować bezpieczeństwo, gdy następnym razem dojdzie do bitwy o wieki wieków.

"The Underdog" - STACXPNRT

Rękawice STACXPNRT są odporne na ścieranie, przecięcia i przebicia, a jednocześnie zapewniają oczekiwany poziom komfortu i zręczności, dzięki materiałowi spandex, który może poprawić wrażliwość dotykową.

Dodatkowo, nitrylowy mankiet na kciuku może zmniejszyć skutki użytkowania w krytycznych obszarach, podczas gdy dłonie zapewniają mocny chwyt w mokrych lub bogatych w olej warunkach. Rękawica ta jest często używana przez osoby pracujące w przemyśle produkcyjnym, motoryzacyjnym lub budowlanym.

"The Hero" - 378GKGVB

Rękawica 378GKGVB, ulubiona przez osoby pracujące przy wydobyciu ropy naftowej i gazu, posiada wyściełaną część dłoniową chroniącą przed tłumieniem drgań, natomiast zabezpieczenia części grzbietowej dłoni są odporne na uderzenia, nie ograniczając elastyczności ani zręczności.

Dzięki wysokowytrzymałej koziej skórze możesz liczyć na doskonałą odporność na ścieranie, a także na przecięcia i przebicia.

"The Villain" - 505ALB

Dzięki wszytemu Kevlarowi® w celu utrzymania szwów, aluminizowanemu grzbietowi, który odbija do 95% promieniowania cieplnego oraz skórze odpornej na promieniowanie ultrafioletowe, 505ALB jest rękawicą spawalniczą, jakich mało.

Ponadto, rękawica ta jest w stanie chronić dłonie przy przerywanym kontakcie z gorącymi przedmiotami o temperaturze do 392°F (200°C).

"Wojownik" - MXD30

Dzięki elastomerowi D30® i patce na kciuku z Kevlaru® rękawica MXD30 jest oceniana na 3 poziom ochrony przed przebiciem i jest w stanie chronić wrażliwe miejsca przed uderzeniami poprzez pochłanianie lub przemieszczanie energii.

Łatki na dłoni i palcach zapewniają również mocny chwyt, a mankiety Velcro® dodają dodatkową ochronę i komfort dłoni.

"Strażnik Zimy" - SNTAPVC

Zima może nie nadejść w najbliższym czasie, ale SNTAPVC został stworzony z myślą o użytkownikach zimowych. Z powłoką z PVC, która zachowa swoją elastyczność w temperaturach poniżej zera, zarówno na zewnątrz, jak i podczas pracy w chłodni, zapewniając jednocześnie mocny chwyt w mokrych i suchych warunkach.

Kiedy więc decydujesz się na odpowiednie rękawice...

Choć nie masz zamiaru ubiegać się o Żelazny Tron, to niezależnie od tego, z jakim niebezpieczeństwem masz do czynienia, ochrona Twoich dłoni może mieć kluczowe znaczenie. Od przebicia, otarcia, a nawet zagrożenia pogodowego, noszenie odpowiedniej pary rękawic może zrobić różnicę.

Być może nie jesteśmy w stanie ochronić Cię przed złowrogim smokiem, ale jeśli nie wiesz, od czego zacząć, mamy kilka materiałów, które pomogą Ci wskazać właściwy kierunek.


Superior Glove Works nie jest w żaden sposób powiązana z HBO ani z Grą o Tron.

O Ryan Milford

Więcej o Ryanie Milfordzie